pátek 16. června 2017

Dětská literatura

...ve středu jsme měli u nás ve škole paní spisovatelku Braunovou. Já už jsem se s ní jednou na autorském čtení setkala a protože se mi to velmi líbilo, pozvala jsem ji i k nám do školy.
Abychom nemuseli být i odpoledne ve třídách, udělali jsme si čtení na zahrádce a bylo to velmi příjemné. Paní spisovatelka povídala o tom co všechno je potřeba, aby kniha vznikla, kolik lidí se na tom podílí, povídala si s dětmi o fantazii, odpovídala na jejich dotazy.
Četla nám ze své knihy Tramvaj plná strašidel a jak vznikla právě tato kniha, což bylo velmi zajímavé a děti poslouchaly s otevřenou pusou :-)

Představila dětem i jednu starší knížku Ztraceni v čase (ukázka) ...velmi zajímavý příběh, jak se chlapec Martin dostane do minulosti ...sama jsem se začetla a už i dočetla. Je to opravdu napínavý příběh, který se velmi dobře čte. Myslím, že je to perfektní čtení pro kluky a holky ve věku asi 8-12 let....když už jsem otevřela literární okénko, mám tu ještě dvě knihy.

Na doporučení jsem dětem pořídila do družiny knihu Babička drsňačka
(David Walliams), knihu jsem přečetla a ano děti bavila. Já už tak nadšená nebyla. Hodně "vtipu" bylo postaveno na kapustě a prdění.
Takže se upřímně nechystám od tohoto spisovatele číst dětem něco dalšího :-)


Na další knihu jsem dostala doporučení přímo od paní spisovatelky Braunové. Spudveč (Mark Haddon) ...knihu máme rozečtenou a doufám, že ji ještě letos (tento školní rok) dočteme :-)
Kniha je o klukovi, který se svým kamarádem náhodou zjistí, že jejich dva učitelé jsou mimozemšťani :-) ....ještě netuším jak to dopadne, jsme teprve na straně 63. Už teď ale vím, že se mi kniha líbí daleko víc než Babička drsňačka :-)


Přeji Vám krásné chvilky nad knihou :-)
Jana

Žádné komentáře:

Okomentovat