úterý 5. února 2013

Čteme pohádky

Mám ráda knížky, vždycky jsem je měla ráda...a ráda trávím čas s knihou. Občas mám čtecí pauzu, ale když se dám do čtení, tak čtu a čtu a čtu (letos už mám přečteno 5 knih). Ale nechci si tady děla archiv svý knížek, ale knížek, která čteme s naší malou cácorkou.
Na trhu je spousta a spousta knížek, ale bohužel jsem přišla na to, že ne všechny jsou čtivé a vhodné pro děti.

Naše čtecí dobrodružství před spaním začalo s moji oblíbenou pohádkou z dětství - Koza paní ježibaby. Ve čtení se střídám s manželem - takže jeden den já, jeden den taťka :-) Pak jsme si zamilovali kocourka Modroočka (od té doby ho žádná jiná kniha ještě nepřekonala a už ho máme přečteného 2x). A knížka Kvak a Žbluň je také příjemné čtení.
Potom jsem objevila knihu Přečti mi pohádku. Na internetu byla ukázková kapitola...moc pěkné, příjemné čtení. Takže jsem knihu objednala. Nadšená jsem byla bohužel jen z prvních tří pohádek...pak to šlo hodně z kopce a knihu jsme odložili v okamžiku, kdy boty utopily piráta, protože to nebyl dobrý člověk....opravdu  nechci malé číst pohádky před spaním o tom jak se někdo utopí :-(  (Text je z té první pohádky.)
Další přišla na řadu knížka Pohádky pro malé smíšky. Krásný název...obsah pro nás (3,5 roku) zatím ne moc šťastný. Nevím jestli jsem náročná, ale nechce se mi číst pohádky na dobrou noc o rzi, plísni a hnilobě :-( obsah pohádky nás nabádá k třídění odpadu (což se u nás děje automaticky a i malá ví, že různé odpadky se dávají do různých košů) ...ale číst o tom před spaním se mi nechce.
Takže přišla na řadu městská knihovna :-) a dětská klasika od pana Petišky. Pohádková babička je spíš pro holčičky, protože hlavní hrdinka každé pohádky je taky holka. Konečně pohádky co se čtou jedním dechem.
Vypůjčili jsme si i neznémé knihy a u těcho dvou měli štěstí, že jsou čtivé.  Jako např. Kouzla a žerty čarodějky Berty. Malá sice napřed spustila, že nechce číst o čarodějnici, ale pak se jí pohádka líbila.
Ta druhá kniha je o zvířatech (4 příběhy) Pohádky o zvířátkách....číst se to dá, ale Petiška to není.
Na vánoce jsme pořídili velkou pohádkovou knížku - Pohádky do postýlky . Klasické pohádky, které známe všichni + pěkné obrázky. Pohádky jsou zkrácené, takže pro náš věk zatím dobré.
No a protože máme knihy opravdu rádi, tak dnes do naší sbírky přistály hned dvě další. Stará dobrá klasicka, která  nezklame :-)

3 komentáře:

  1. prima rozbor.... Ferda a Modroočko, mé oblíbené:-))

    OdpovědětVymazat
  2. Modroočka taky někde máme, zkusím ho vytáhnout, díky za recenzi:-)

    OdpovědětVymazat
  3. Modroočko byl moje oblíbená knížka, taky podle toho dneska vypadá, chudák...:-D

    OdpovědětVymazat