neděle 27. října 2013

Čteme, stále čteme a je to moc fajn

Musím si zase udělat záznam o tom co už máme přečteno, nebo si to za chvilku opravdu už nebudu pamatovat :-) Při poslední návštěvě místní knihovny jsme měli více šťastnou ruku při výběru, protože skoro všechny knihy byly čtivé a zajívamé.

Přečetli jsme si druhý díl knížky Teta to zase plete, jsou to opravdu úžasné popletené pohádky. Je radost to číst. Potom jsme přečetli Pohádky o dopravních značkách - taky super, knížku napsal pan Peter Stoličný. Druhý díl jsme si už koupili a asi dokoupíme i první. Malé se to moc líbí, každý den spolu jezdíme autem, takže dopravní značky sleduje a všechny co denně potkáváme umí pojmenovat.

Ukázka - Pan Stoličný čte pohádku.
Video najdete tady.

Další krásná kniha Pes Jíra a jeho přátelé. Knížka vás provede celým rokem. Začíná v březnu, kdy se pes Jíra dostal na statek a končí v únoru. Každý měsíc je tam pěkně popsaná, co se děje na statku, nebo v přírodě a obrázky jsou nádherné.
Přečetli jsme i knihu Kočka Moura a její přátelé ...obrázky opět krásné, ale pohádky-příběhy se mi u psa  Jíry líbily víc.
Psí škola kocoura Rudocha, tak tohle čtení bylo super. Je to vyprávění z pohledu kocourka, co zažívá když se dostane do domácnosti, kde jsou dvě psí slečny, co se stane když chce v akváriu ulovit rybičku, jak dopadne jeho první a poslední venčení společně s psy ....pěkné čtení.
A teď tu mám jednu knihu, kterou nedoporučuji Strašidlo Sušinka ...nebo možná doporučuji, ale jen pro děti, které od tří let koukají na filmy typu Pán prstenů a podobně. Je to strašidelný příběh o klukovi, který chtěl postrašit kostelníka, který následkem strašení umřel. Klukovi převlečenému za strašidlo potom průvan přivřel prostěradlo a on se tak lekl, že mu v žilách ztuhla krev a 100let byl opřený o hřbitovní zeď.
A nelíbila se mi ani knížka Sluneční hroch Oranžoch ...přiznám se, čtení jsem vzdala po třech stránkách. Opravdu se mi nechce číst o hrochovi, který se hned po narození nenadechl a asi měl trochu poškozený mozek - říkali Cvakloš. Třeba se příběh po pár stránkách zlepší, ale to se my už nedozvíme .-)
Nepřečetli jsme ani knížku O zvířátkách pana Krbce ...na tuhle knížku ještě nemáme věk, je tam dost slov, které musím nahrazovat, nebo vysvětlovat. Kouzelná píšťalka jsou pohádky krátké, pěkné a v práci k nim máme i pexeso :-)
Kořínek - Příhody malého Kořínka. Tady jsem nadšená tak na 3/4, obrázky a obsah krásné, ale některé postavy mají dost krkolomná  jména :-)
A naposled jedna knížka, která naši malou počtářku nadchla Kačenka Madlenka. Skoro u každého příběhu je úkol, aby se něco spočítalo.
Žádné komentáře:

Okomentovat