úterý 21. května 2013

Moje čtení

Tento rok jsem se nějak rozečetla a to i mimo pohádkové knížky :-) Jsou roky kdy nepřečtu ani jednu knihu a pak přijde rok, že toho přečtu tolik, že se můžu zařadit k vášnivým čtenářům. Musím teda podotknout, že nevyhledávám nikterak "těžkou" četbu. U knihy si chci v první řadě odpočinout a když se i pobavím, je to naprosto super.

Co už jsem letos přečetla :-)
Na vánoce jsem dostala poslední díl Eragona - Inheritance, no a když už jsem si přečetla poslední díl (možná vyjde ještě další, tentokrát se prý víc dozvíme o bylinkářce Angele), tak jsem si řekla, že si to přečtu od začátku.
Též na vánoce jsem dostala knihu od Martiny Formanové - Snědla dětem sladkosti. Knížku jsem dala za víkend. Četla se velmi dobře a i jsem se pobavila a tak jsem se podívala co ještě napsala a shodou okolností jsem u nás v knihkupectví (je malé, ale úžasné) natrefila na její další knihu o které jsem slyšela, že je ještě lepší než kniha Snědla dětem sladkosti. Skladatelka voňavého prádla - kdy autorka popisuje svůj vztah s Karlem Gottem a dobu kdy poznala M. Formana. Když budu upřímná, tak tahle kniha se mi moc nelíbila.
Další knihu jsem taky dostala na vánoce, ale už před dvěma roky a po přečtení pár stránek jsem ji odložila. Biomanželka od M. Viewegha mě prostě nedostala jako jeho předchozí  knihy.Takže si na přečtení počkala až jsem v nemocnici neměla ze zoufalství nic jiného na čtení. Shrnuto a podtrženo - od M.V. jsou stejně nejlepší Účastníci zájezdu, jeho poslední dvě knihy jsem nečetla, ale ty před Biomanželkou už taky nebyly to co dřív.
Ve všech obchodňácích byl Sněhulák od J. Nesba mezi 10 TOP a pak jsem k němu náhodně dostala i já. No nebudu si hrát na hrdinku u první vraždy jsem se trochu bála :-) a to nemluvím o tom, že zrovna napadl sníh :-))) ale závěr knihy mě už nešokoval, vraha jsem tipovala (úspěšně) už dlouho dopředu.

A pak jsem objevila novou knihu od své oblíbené spisovatelky. Jako v ráji od J. Quinnové. Mám od ní už 8 knih :-). Na jejich knihách mám nejraději to, že se všechny odehrávají mezi stejnými lidmi, jejichž osudy proplétají.
Kdo má rád červenou knihovnu, tak tuto spisovatelku velmi vřele doporučuji. U jejich knih se vždycky pobavím. Víc najdete tady.
No a když už chodíme do dětského oddělení naší knihovny, tak jsem se podívala i na četbu určenou pro puberťáky a tam objevila takovu obyčejnou fialovou knihu. Už jsem ji měla v ruce, že si ji přečtu, pak jsem ji zase vrátila (přece nebudu číst knížky pro puberťáky :-))), ale nakonec jsem si ji přece jen vzala a nelitovala jsem. Knížka Nadpozemská od C. Handové je o puberťačce co se dozví, že je andělské krve, jako že má křídla a poslání.....(něco jako Stmívání, jen místo upírů tam jsou andělé).
No a když jsem knihu vracela, tak jsem náhodně uviděla druhý díl Zasvěcená (ani jsem nevěděla, že to má pokračování). Tu jsem taky louskla za víkend a už čekám kdy u nás vyjde poslední třetí díl :-)
Zatím poslední včera dočtená kniha byla Pelikán na zámku Blandings od P.G. Wodehouse. Lehké čtení z anglického venkova, kdy se na zámku sejde několik podivných lidí a každý řeší nějaký ten svůj problém :-)Žádné komentáře:

Okomentovat